Pozdrowienia z Drabiny Jakuba

Chociaż turnusy się skończyły, to Brańszczyk nie całkiem opustoszał...

Dream Team oraz Hołota zwycięzcami II edycji ORIONE BASKETBALL CUP!

Jeśli w sobotę w sali gimnastycznej ZSS przy ulicy Leśnej atmosfera meczów była bardzo wysoka, o tyle w niedzielne popołudnie emocje związane z półfinałami oraz finałami sięgnęły prawdziwego zenitu!

Mikołajki na Kaziku

Mikołajki to dzień szczególny w życiu każdego dziecka. Dlatego też działająca w naszej parafii TRAMPOLINA postanowiła wspólnie z Dyrekcją Szkoły Podstawowej nr 2, Gimnazjum nr 2 oraz włocławskim Multikinem zorganizować akcję ,,Mikołajki na Kaziku”. ...

Warsztaty Muzyki Liturgicznej w Zduńskiej Woli

„Jezu Ufam Tobie...”         Spotkaliśmy się w Zduńskiej Woli 13 września... blisko 50 osób z całej Polski! Wszystkich nas łączyło jedno: chcieliśmy wspólnie wyśpiewać Chwałę Najwyższemu! Okazją do tego były Warsztaty Muzyki...

Mnie tu już nic nie zaskoczy

Dokładnie pamiętam nasze pierwsze spotkanie. Wszyscy wolontariusze, nieco zagubieni, patrzyli na siebie z wielkim znakiem zapytania… Ksiądz już na samym początku powiedział, że z Brańszczyka nie da się wyjechać takim samym jakim się tu przyjechało. N...

3…2…1... start! Zaczynamy akcję „Mocny finał wakacji z Trampoliną”! Za nami już II Mini Turniej Streetballa

Dziś 24.08.2013 r. na boisku przy kościele Najświętszego Serca Jezusowego został rozegrany II Mini Turniej Streetballa. Było to preludium do rozpoczynającej się właśnie akcji pod nazwą „Mocny finał wakacji z Trampoliną” .

  • Pozdrowienia z Drabiny Jakuba

  • Dream Team oraz Hołota zwycięzcami II edycji ORIONE BASKETBALL CUP!

  • Mikołajki na Kaziku

  • Warsztaty Muzyki Liturgicznej w Zduńskiej Woli

  • Mnie tu już nic nie zaskoczy

  • 3…2…1... start! Zaczynamy akcję „Mocny finał wakacji z Trampoliną”! Za nami już II Mini Turniej Streetballa

Trampolina

Trampolina (24)

Trampolina - coś od czego można się dobrze odbić! Ogólnopolski projekt świetlic "Trampolina" prowadzony przez księży Orionistów powstał jako przedłużenie i rozwinięcie działalności resocjalizacyjnej Zgromadzenia. Dużo lepiej i z większym skutkiem można zapobiegać wykluczeniom społecznym i wpadnięciu w niszczące środowisko przestęcze niż naprawiać szkody z tego wynikłe. Dlatego właśnie "Trampolina" otwiera się na potrzeby dzieci i młodych z nadzieją, że będzie odskocznią od codziennej nudy, niebezpiecznych znajomości i złych wzorów.

Kategorie potomne

Trampolina Wołomin

Trampolina Wołomin

"Trampolina Wołomin" to nazwa świetlicy, a raczej Oratorium, które powstało przy parafii św. Józefa Robotnika w Wołominie. Księża Orioniści idąc za natchnieniem swego Założyciela - św. Alojzego Orione pragną w taki sposób stworzyć dzieciom i młodzieży z okolicy przyjazne miejsce radosnego wypoczynku i wzrastania duchowego, fizycznego i intelektualnego.

Oratorium ma charakter sportowy, ale jest przepojone duchem chrześcijańskim i nie brakuje tu miejsca na mądre wychowywanie i wspólną modlitwę.

Zobacz artykuły...
Trampolina Włocławek

Trampolina Włocławek

Chrześcijański Klub Młodzieżowy „Trampolina – Włocławek” funkcjonuje od lutego 2012 roku. Wolontariusze włocławskiej „Trampoliny” prowadzą niemal od początku swojej działalności Świetlicę Środowiskową dla dzieci i młodzieży. Świetlica ma na celu organizację czasu wolnego dzieci i młodzieży w godzinach popołudniowych. Nadrzędnym aspektem pracy świetlicy jest wspomaganie rozwoju dziecka i rozwijanie jego zainteresowań. Ważną dziedziną pracy świetlicy jest współpraca ze środowiskiem lokalnym oraz organizacja imprez.

Do zadań Świetlicy należy realizacja funkcji opieki i wychowania poprzez pomoc w nauce, organizowanie dzieciom czasu wolnego, rozwijanie zainteresowań, rozwijanie kultury osobistej dzieci, poprawa sprawności fizycznej.

Świetlica funkcjonuje od poniedziałku do piątku w godzinach 16.00 do 20.00.

Zobacz artykuły...
czwartek, 22 sierpnia 2013 06:24

"MOCNY FINAŁ WAKACJI Z TRAMPOLINĄ"

Napisał

Urząd Miasta Włocławek, Parafia Najświętszego Serca Jezusowego oraz "Trampolina dla Włocławka", we współpracy z animatorami „Orlika" oraz MOPR – Sekcją „Wschód" organizują akcję pod nazwą: „Mocny finał wakacji z TRAMPOLINĄ".

W dniach 27 - 28 marc w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Samochodowych we Włocławku odbywał się I Turniej Halowej Piłki Nożnej "Samochodówka z Trampoliną". W imprezie wzięło udział 14 drużyn. Zmagania sportowe rozpoczął prezes Stowarzyszenia „Trampolina dla Włocławka" - Mateusz Wojciechowski. Następnie uczestników przywitał gospodarz szkoły – dyrektor Ryszard Suwała. Na końcu głos zabrał reprezentujący tego dnia Parafię Najświętszego Serca Jezusowego – ks. Piotr Jasek FDP.

W sobotę, 9 marca, we Włocławku rozegrany został I Turniej Piłki Siatkowej "Dwójka z Trampoliną" zorganizowany  przez Szkołę Podstawową nr 2, Gimnazjum nr 2 oraz Stowarzyszenie "Trampolina dla Włocławka"...

Relacje z wszystkich dni akcji "Ferie z Trampoliną" prowadzonej przez Parafię Najświętszego Serca Jezusowego we WłocławkuChrześcijański Klub Młodzieżowy "Trampolina - Włocławek".

 

wtorek, 04 grudnia 2012 14:05

SAT FILM BASKETBALL CUP

Napisał

Uprzejmie informujemy, że sukcesem zakończyła się kolejna inicjatywa Chrześcijańskiego Klubu Młodzieżowego "Trampolina" z Włocławka. W dniach 1-2 grudnia br. odbyła się bowiem pierwsza edycja koszykarskiego turnieju SAT FILM BASKETBALL CUP.

 

poniedziałek, 22 października 2012 13:18

V Orioński Festiwal Piosenki Religijnej "Deo gratias"

Napisał

20 października 2012 roku w parafii Najświętszego Serca Jezusowegowe Włocławku (Księża Orioniści), odbyła się  V edycja Festiwalu Piosenki Religijnej „Deo Gratias”. Patronat nad festiwalem objął J. E. Ks. Bp Wiesław Alojzy Mering.

niedziela, 30 września 2012 07:30

Turniej Street Soccera we Włocławku

Napisał

Dnia 29 września we Włocławku został rozegrany Turniej Street Soccera o Puchar Księdza Proboszcza Pawła Szymańskiego.
Organizacji turnieju podjęli się niezawodni Wolontariusze z Chrześcijańskiego Klubu Młodzieżowego „Trampolina”, a rozgrywki miały miejsce na boisku parafialnym.

 

poniedziałek, 10 września 2012 16:46

Festiwal Piosenki Religijnej "Deo Gratias" 2012

Napisał

Już 20 października odbędzie się piąta edycja Oriońskiego Festiwalu Piosenki Religijnej "Deo Gratias". Podstawowym celem festiwalu jest zaprezentowanie artystycznego dorobku młodzieżowych i dziecięcych zespołów i solistów z miasta Włocławka i całej Polski.

Przesłuchania konkursowe rozpoczną się w sobotnie przedpołudnie, natomiast po południu nastąpi koncert laureatów.

Serdecznie zapraszamy!

 

Więcej informacji na stronie Parafii NSJ we Włocławku: www.parafia-nsj.pl 

oraz jej profilu na portalu Facebook: www.facebook.com/ParafiaNSJ

piątek, 31 sierpnia 2012 19:19

Wakacje w mieście

Napisał

"WAKACJE W MIEŚCIE"

 

"Wakacje w mieście" były kolejnym już przedsięwzięciem organizowanym przez Chrześcijański Klub Młodzieżowy „Trampolina” działającym przy oriońskiej parafii Najświętszego Serca Jezusowego we Włocławku.

Zajęcia dla dzieci odbywały się w dniach od 20 do 31 sierpnia 2012 r. w godzinach od 11.00 do 15.00.

 

W niedzielę, 24 czerwca, Ksiądz Damian Laskowski o godzinie 13.00 odprawił w naszej parafii swoją Mszę Świętą Prymicyjną.

 

Ksiądz Damian Laskowski urodził się 29 lipca 1983r. w Wołominie. Święcenia diakonatu przyjął w 2010r. W naszej parafii posługuje od 2011r. Jest opiekunem Liturgicznej Służby Ołtarza i katechetą w Zespole Szkół Samochodowych we Włocławku. Święcenia kapłańskie przyjął 15 czerwca 2012r roku z rąk Księdza Biskupa. Stanisława Gębickiego.

 

Księdzu Prymicjantowi składamy najlepsze życzenia wszystkiego co najlepsze na nowej kapłańskiej drodze życia, przede wszystkim ogromu łask Bożych i mocy Ducha Świętego oraz opieki Matki Bożej.

 

Młodzież Oriońska z Włocławka 

«pierwszapoprzednia12następnaostatnia»
Strona 1 z 2